تبلیغات
بیداری اسلامی
 

بیداری اسلامی

آینده از آن امت اسلامی است

بحرین بحر الدم در ریگستان
ساعت 05:05 ب.ظ تاریخ چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390  

وبلاگ ریگستان

توماس اسپریگن در کتاب فهم نظریه های سیاسی از قول افلاطون می نویسد :

 اکثر مردم مثل کسانی هستند که تمام عمر خود را در غاری به سر برده اند .آنچه دیده اند سایه ها و اشباحی بیش نبودند که بردیوارهای غار لرزانند . آنان که هرگز روشنایی مستقیم خارج غار را تجربه نکرده اند نمی دانند که آنچه می بینند سایه هایی بیش نیست آنها بدون داشتن قابلیت درک حقایق در یک دنیای سیاسی خیالی که به وجود آورده اند زندگی می کنند اما چون خیالگرایی می تواند از کوته فکری خطرناکتر باشد آنها کورکورانه به چاله های سیاسی می افتند که احتمالا نابودی روحی و جسمی به دنبال دارد .


به نظر افلاطون بشر نه تنها باید قادر باشد بهتر ببیند باید دیدش تغییر کند. بشریت به ذره بین نیاز ندارد بلکه نور لازم دارد ... باید در برداشت بشر از جهان خارج تغییر جهتی رخ دهد . یعنی عروج از تاریکی به روشنایی را می توان به بالا آمدن روح از جهان موهومات و داخل شدنش به دنیای معقولات تشبیه کنیم .

 

واقعیت اینست که فهم بشر امروزی در سایه نورانیتی که از قِبَل آشنایی با مکتب انسان ساز اسلام کسب کرده از معقولات و ظواهر دنیا عبور کرده است .

غرب باهمه طمطراق موهومی که برای خود قائل است خوب می داند که  صدای آزادیخواهی نسل  امروز، فارغ از هر نژاد و ملیتی ریشه در بیداری انقلاب اسلامی ایران دارد .

اگرچه مخاطب افلاطون در تمثیل معروف تشبیه غار عامه مردم بوده است؛ اما حق اینست که امروزه صاحبان قدرت و آنانکه نخوت ملت ها را دستاویزی برای یکه تازی های خود ساخته اند  تغییر نگرشی نسبت به هستی در خود ایجاد کنند؛  چرا که حقیقتا این خیالگرایی صاحبان قدرت های ظاهری است که سرنوشت ملتها را به سمت بمب و آتش و خون سوق می دهد و نمی دانند که ناموس هستی بر این استوار است که مستضعفان با تمام محرومیت های ظاهری شان پایه گذاران حکومتی جهانی خواهند بود .

حال سوال اینست آیا حکام جور بدون داشتن قابلیت درک حقایق در یک دنیای سیاسی خیالی که به وجود آورده اند زندگی می کنند یا آنانکه در منطقه بین النحرین که خاستگاه مطالبات آخر الزمانی است داستان خود ساخته غرب از آرماگدون را با واقعیت گفتمان مهدویت گره زده اند؟؟؟!

آری اکنون پایان تاریخ در حال رقم خوردن است و جهان منتظر ظهور عرصه ای جدیدی از تاریخ است که این بار نامی از اسطوره های موهوم تاریخ سراسر دروغ و تزویر غرب درآن به چشم نمی خورد .

جهانی شدن حقیقتی است که امت  ناخلف موسی می خواستند  با پروژه جهانی سازی آنرا به انحراف بکشانند اما بیداری اسلامی ایجاد شده در منطقه علیرغم همه تلاش های غرب برای مصادره آن به نفع خود، با شتابی باور نکردنی در حال پیشرفت و نفوذ به کشورها و مناطق مختلف جهان است و در این میان داستان بحرین داستانی است که برای همیشه تاریخ در اذهان خواهد ماند !

راستش را بخواهید اختلافات حاکمیتی درون یک نقشه جغرافیایی و حل وفصل آن در داخل  مملکت، حرفی است و سرکوبی جمعیت خودی به دست مزدورانی از آن سوی مرزهای یک جغرافیای سراسر تعصب و حقد و حسد،  حرفی دیگر !

اگر دشتاشه پوشان حمایل بند سعود  تا به دیروز به زور بشکه های نفت و پیشکش های مستانه شان در آغوش  سانتی مانتال های کازینوهای زیر زمینی کاخ سفید  توانسته اند خود را مجاب کنند که می شود چشم جهانیان را به واقعیت های تفکرات ناب اسلامی  بست امروز دیگر همه می دانند و می دانستند اسلام نه ان چیزی است که امثال طالبان و آل سعود به جهان معرفی کرده اند !  

کیست که نداند آل سعود بحرین را نه برای بحرین و حتی نه برای خود که برای دفن واقعیت هایی می خواهد که موجودیت آنان را به عنوان غاصبین پرده داری بیت الله الحرام زیر سوال می برد .

مردمانی نجیب و مظلوم که سالها حلقوم هایشان میزبان بغض های نترکیده است !

مردمانی که سرنوشت شان، همیشه ایام با بحرانی میان بحرین رقم خورده است !

بحران بحرین و به خاک و خون کشیده شدن مردمی که نمی خواهند زیر سلطه بیگانه و ظلم خودی زندگی کنند شاید تنها بهانه اش علقه ای است که مردم آن با اهل بیت دارند و فاصله شان با حکمرانانشان فاصله عقیدتی است .

فاصله ای که ریشه در بینش آنان نسبت به هستی دارد .

حقیقت تلخی است ؛ آل سعود اگر صدای  شکسته شدن شاخ شیطان را به دست مسلمانانی از یمن و مصر و لیبی و تونس و لبنان و فلسطین از دریچه رسانه ها شنیده اند؛ در بحرین اما سربازان سعودی، خود داستان سرایان فاتحه اضمحلال تفکرات ابن تیمیه را برای خانواده های خود هستند و می گویند آنچه را که به چشم دیده اند !!!!

بحرین غرق در خون است و این هزینه ایست که باید پرداخت !

خونی است که شجره طیبه ولایت بدان استوار خواهد شد و امت مسلمان بحرین ، مرج البحرین یلتقیان فبای آلاء ربکما تکذبان را همنوا با مهدی فاطمه در میدان لوء لوء ،  به جماعت  خواهند خواند!!

جان چیست است که نتوان در طبقی از نور در پیشگاه آن نور تمام نهاد  . او که  آخرین خورشید از منظومه هدایت بشریت است  .

بحرین را در عشقبازی اش رها می کنیم و از افلاطون می خواهیم تا به رسم تلمذ سر به زیر  وچهار زانو در مکتب معرفت مردمان بحرین بنشیند و  تفسیر آیه  الله ولی الذین امنوا یخرجهم من الظلمات الی النور را  بیاموزد و بداند که در برداشت بشر از جهان خارج تغییر جهت رخ داده است  و عروج از تاریکی به روشنایی 15 قرن است آغاز شده  و روحی که در الست بلی گفته و لبیک به ندای ولایت داده است از جهان موهومات  عبور کرده و پس از عبور از دنیای معقولات، قدم بر لاهوت نهاده است و متنعم از شجره طوبای ولایت سر بر آسمان می ساید .

 کجاست افلاطون که همنوا با مردمان بحرین  با صدایی به بلندای تاریخ خطاب به آن ماه تمام گوید :

به جرم عشق تو اَم می کشند غوغایی است

تو هم بیا به تماشا که بس تماشایی است  

 

 به دعوت مدیر جبهه جهادگران مجازی و حنانه به موج وبلاگی بحرین بحر الدم پیوستم از حجاب دختر مسلمان (باران بهاری) مرغ سحر(حامد واکسی) میرآخور(امیرحسن محمدپور) دعوت می کنم خطی بر صفحه هستی به یادگار بگذارند در دفاع از مظلومیت بحرین

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام