تبلیغات
بیداری اسلامی
 

بیداری اسلامی

آینده از آن امت اسلامی است

عکسهایی زیبا از انقلاب بحرین
ساعت 01:52 ب.ظ تاریخ جمعه 9 اردیبهشت 1390  

قیام مردم بحرین معروف شده است به «انقلاب گل». محفظه‌های خالی گاز اشک‌آور را پر از گل می‌کنند و به پلیس حکومت باز می‌گردانند. روی این مقوا نوشته است: «اگر ما را با گلوله بزنید، شما را با گل خواهیم نواخت!»

***

«دموکراسی، آزادی و… عدالت اجتماعی». این‌ها خواسته‌های مردم بحرین است که حکومت بحرین پاسخی جز گلوله و زندان برای آن ندارد.

***

راهپیمایی عظیم روز ۲۲ فوریه در منامه. بیش از ۱۰۰هزار نفر از معترضان (یعنی ۷۰درصد از مردم منامه و ۱۲درصد از کل جمعیت بحرین) در این راهپیمایی شرکت کردند و مسافت ۳ کیلومتر را پیمودند.

***

«سلمیـّـة». مردم بحرین در این ۳ماه یک خط مشی واحد برای نمایش اعتراضات خود داشتند: شیوهٔ مسالمت‌آمیز و مبارزهٔ خشونت‌پرهیز.

***

وقتی دیکتاتور بحرین جز به زیان اسلحه نمی‌تواند گفت‌وگو کند، معترضان نیز به چیزی جز سرنگونی آل خلیفه رضایت نخواهند داد.

***

افسر ارتش بحرین که به جمع معترضان پیوسته است.

روی کاغذ از طرف شیعیان نوشته است: «برادر سنی‌ام؛ خون و جانم را فدای تو می‌کنم، و حقوق تو را قبل از حقوق خودم مطالبه می‌کنم.»

 

عصرها و شب‌ها، میدان لؤلؤ مکانی بود تا هر کس هرچه دارد برای خوراک معترضان بیاورد و هرچه از دستش بر می‌آید انجام دهد تا نیرو و انرژی مردم تأمین شود!

بحرینی‌ها، کوچک و بزرگ، خواسته‌شان را فریاد می‌زنند: «سرنگونی رژیم».

***

ملتی را که از مرگ نهراسد، از چه چیز می‌توان ترساند؟ سینه‌هایشان را در مقابل گلوله سپر کرده‌اند.

***

«انسان دو بار نمی‌میرد.» اگر همین یک زندگی را به شرافت و آزادگی خرج نکنی، دیگر فرصتی نخواهد بود.

«مرگ بهتر است از تحمل ننگ».

«آیا برای سرنگونی حکومت مطمئن هستید؟» پاسخ مردم بحرین: «بله!»

Delete به تنهایی اکتفا نمی‌کند! معترضان خواستار یک Shift + Delete برای آل خلیفه هستند.

این بنر را با الهام از صفحهٔ فیلترینگ اینترنت بحرین طراحی کرده‌اند. روی آن نوشته شده است: «عقیدهٔ مورد نظر مسدود است. این عقیده به خاطر مخالفت با عقائد شکنجه‌گران و قاتلان بحرین مسدود شده است. اگر باور دارید که صفحهٔ مورد نظر نباید مسدود باشد، لطفا برای اعتراض به میدان شهدا بیایید.» روی پوستر هم نوشته شده است:‌ «ما خواستار یک سیستم عامل جدید هستیم.»

شما هم اگر جای آن‌ها بودید و نصفه‌شب حمله می‌کردند و تیرباران‌تان می‌کردند، حتما موقع خواب برایشان پیغام می‌گذاشتید: «اول بیدارم کن! وقتی خواااااابم منو نکش!»

مردم بحرین کارنامهٔ حاکمان ظالم خود را به دست گرفته‌اند: آقای دیکتاتور در ظلم و تبعیض و دزدی و هتک‌ حرمت، نمرهٔ خوبی گرفته است، اما در خدمت و آبادانی و رفاه و عدالت، نه! مردود است!

***

هم‌چنان‌که عمّال آل خلیفه به کشتار و آتش‌سوزی و اغتشاش مشغول‌اند، مردم خود آتش‌‌ها را خاموش می‌کنند، شهرشان را تمیز می‌کنند، و برای نظم عبور و مرور همکاری می‌کنند.

***

ژورنالیست‌ها و بلاگرها هم تا وقتی که بازداشت‌شان نکنند و زیر شکنجه جان‌شان را نگیرند، در کنار مردم به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

***

برادر جان! چشمانت می‌سوزد! دود سیگار شاید زهر گاز اشک‌آور را تسکین بدهد؛ اما آتش دل سوخته‌تان را چه چیز خنکا خواهد بخشید؟ هیچ چیز مگر ویرانی کاخ ظلم!

***

فردا؛ حکایت قهرمانان لؤلؤ را برای فرزندان‌مان بازخواهیم گفت…

منبع: پارسینه

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام